קפריסין הצפונית

הרפובליקה הטורקית של קפריסין הצפונית (TRNC, בטורקית Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) היא הרפובליקה המוצהרת העצמית בצד הצפוני והמזרחי של האי קפריסין. טורקיה היא כיום המדינה היחידה אשר מזהה את TRNC. קפריסין עצמה היא אי בים התיכון, מדרום לטורקיה. לאחר סיציליה וסרדיניה, קפריסין היא האי השלישי בגודלו בים התיכון.

כמו שני האזורים נפרדים כמעט לחלוטין מנקודת מבט של הנוסע, מאמר זה יתרכז בשטח הצפוני נשלט על ידי הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין. זה לא אישור פוליטי של טענות על ידי שני הצדדים בסכסוך. לקבלת מידע נסיעות לגבי שארית קפריסין, בקר במאמר קפריסין.

היסטוריה של קפריסין הצפונית

קפריסין קיבלה את עצמאותה מהממלכה המאוחדת ב -1960. למרות החוקה שהבטיחה מידה של חלוקת כוח בין הרוב הקפריסאי היוונית לבין המיעוט הקפריסאי הטורקי, שתי האוכלוסיות – עם גיבוי ממשלות יוון ותורכיה – בהתאמה בתוקף בשנת 1974, עם התוצאה הסופית להיות פלישה וכיבוש של צפון ומזרח 36.7% של האי על ידי טורקיה. ב -1983 הכריזה טורקיה על עצמה "הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין". עד כה, רק טורקיה מכירה ב- TRNC, בעוד שכל הממשלות והאומות המאוחדות מכירות רק את ממשלת הרפובליקה של קפריסין על פני כל האי. האו"ם מפעיל כוח שמירת שלום ואזור חיץ צר בין שתי הקבוצות האתניות.

אקלים
מְמוּזָג; ים תיכוני עם קיץ חם ויבש וחורפים קרירים.

שטח
מישור מרכזי עם הרים צפונה ודרומה; פזורים אך משמעותיים לאורך שטח הדרום.

אזורים
קפריסין מחולקת 6 אזורים מנהליים, כל אחד בשם על ההון המנהלי שלה. המחוזות הדרומיים של לרנקה, לימסול ופפהוס, החלק הדרומי של מחוז ניקוסיה, וחלק קטן ממחוז פמגוסטה מנוהלים על ידי הרפובליקה של קפריסין. מאז 1974, הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין מנהלת את המחוזות הבאים:

טורקית קפריסין אזורים map.png
מחוז פמגוסטה
רובע קיריניה
מחוז ניקוסיה (כולל חלק קטן ממחוז לרנקה)
עם זאת, הפרדת צפון קפריסין לתוך אזורים גיאוגרפיים כגון חצי האי Karpaz, דילירגה ו Mesarya עשוי להיות שימושי יותר מנקודת מבט של הנוסע.

ערים
שים לב לערים הקפריסאיות יש מגוון של איותים וכתבים היסטוריים, כולם בשימוש נפוץ למדי, ואשר משתנים בהתאם להקשר, בין אם מדובר בקפריסאי יווני, בטורקית או באנגלית. הרשימה הבאה מדגישה האיות באנגלית מסורתית, כי יהיה בדרך כלל נתקל על ידי הנוסע.

ניקוסיה (Lekkoşa / Lekkosia) – הבירה המחולקת, עם המבנים ההיסטוריים היפים שלא נגעו בעיר המוקפת חומה ומרכז העיר התוסס יותר ויותר מחוץ לחומות
קיריניה (Girne / Keryneia) – עיר מדיטרנית יפה עם נמל היסטורי, טירה המפקחת עליה, ומתחת להרי בשפרמק / פנטאדאקטיילוס היפהפיים, המפעילים בתי מלון טובים לחוף הים, לחופים ולמועדונים
Famagusta (Mağusa / Ammochostos) – הביתה לעיר יפה מוקפת חומה, רובע רפאים תחת שליטה צבאית, חופים טובים וחיי לילה תוססים
מורפו (Güzelyurt / Omorfo) – השער אל האזור הירוק של צפון קפריסין, מוקף בעצי הדר, בית לכנסייה היסטורית ומרכז עירוני נוסטלגי
Lefke (Lefka) – ירוק הררי, הביתה עצי תאריך יפה נוף לים, ומסגד היסטורי, שער דילירגה, החלק היפהפה של צפון קפריסין
İskele (Trikomo) – יש שיאמרו כי מדובר בעיר כפי שהיא עיר מחוז – dont להיות שולל. קטן ודומה לכל כפר קפריסאי מרכזי, שער לחצי האי קרפז, חופים יפים ובית למסעדות מסורתיות טובות.

יעדים אחרים
חצי האי קרפז
דילירגה
טירת Buffavento
Bellapais
מבצר סנט הילאריון
קבל
כמו צפון קפריסין היא לא מדינה מוכרת בעולם, את כללי הכניסה הם קצת מבלבל, אבל הרבה יותר רגוע ממה שהם היו רק לפני כמה שנים, וכניסת בהחלט לא קשה

כל המבקרים בצפון קפריסין צריך לעבור דרך הגירה TRNC. אזרחי ארמניה וניגריה זקוקים לאשרה אשר תתקבל ב "נציגות" (ל TRNC אין שגרירויות מחוץ לטורקיה) בלונדון (29 Bedford SQ WC1B 3EG ☎ +44 20 7631-1920), וושינגטון הבירה (1667 ק. רחוב, סויטה 690, וושינגטון די.סי. 20006, ארה'ב ☎ +1 202 887 6198) או ניו יורק (משרד TRNC של הנציג, 821 United Nations Plaza, קומה 6, ניו יורק, NY 10017, ארה'ב ☎ +1 212 687 2350).

כל אחד אחר יכול להיכנס ללא ויזה.

במעברי הגבול היבשתיים, מסמכי הנסיעה אינם מוטבעים.

בנמלי הים / תעופה של TRNC מוציאים דרכונים זרים עם חותמת כניסה בתוקף למשך 90 יום, ואילו מחזיקי תעודות זהות זרות ימלאו טופס לבן (אופציונלי בשדה התעופה ארקאן) אשר מוטבע אז.

בולים TRNC כבר לא בעיה לביקורים מאוחר יותר ביוון או קפריסין לאזרחי האיחוד האירופי.

היזהר כי אם אתה לא אזרח האיחוד האירופי / EFTA ואתה נכנס האי בצפון, הפקידים בדרום יכול להכחיש לך את הכניסה, למרות שהם רק לבצע בדיקות נקודה זה עשוי להיות שטחית (כלומר הם לא יכולים לבדוק את הבולים שלך) .

ארמון לדרה המעבר, בעבר המעבר להולכי רגל בלבד עבור שאינם dplomats, יכול כעת להיות בשימוש על ידי מכוניות רגילות.

במטוס
מאחר שהמדינה אינה מוכרת על ידי ארגון בינלאומי כלשהו, ​​נמל התעופה ארקן אינו מוכר על ידי ה- IATA. משמעות הדבר היא כי כל הטיסות (כולל עגלות) חייב לגעת בטורקיה לפני שתמשיך Ercan. טיסות מתוזמנות על טורקית איירליינס, Atlasjet ו פגסוס להתחבר דרך יעדים שונים בטורקיה, וכן מדינות כמו בריטניה, גרמניה ואיראן.

אפשר גם לטוס לשדות התעופה בדרום קפריסין (לרנקה היא הקרובה ביותר) ולקחת מונית מצפון לחצות את הקו הירוק ליד ניקוסיה. עדיף שיהיה מפעיל נסיעות לסדר מונית מהצפון לאסוף אותך, שכן נהגי מוניות קפריסאים יוונית אולי לא מוכנים לקחת תיירים לצפון.

לחלופין – כדי למנוע תשלום "מפעיל נסיעות" – אתה יכול לחצות את הגבול ברחוב לדרה. יש מידע תיירותי קטן "קיוסק" משמאל ברגע שאתה חוצה.

כמו כן, ניתן לקחת מונית אל לדרה פאלאס מעבר לארגן מכונית להשכרה להיות מועברת לך בצד הצפוני.

על ידי סירה
שירותי מעבורת תכופים המופעלים על ידי Fergün Shipping [1] מתחברים לקירניה לאלניה ולטשוקו בטורקיה. המעבורת היחידה ברכב היא דרך Taşucu, ואת המעבורת המהירה אל וממנה אלניה פועלת רק בקיץ. יש מעבורות מדי פעם ליעדים אחרים בטורקיה גם כן.

ברכב
אתה יכול להיכנס צפון קפריסין (TRNC) עם רכב להשכרה מדרום בשעה שישה מתוך שמונה (ראה להלן) הגבול נקודות מעבר. עם זאת, תצטרך לרכוש ביטוח רכב עבור צפון על הגבול (€ 20 במשך שלושה ימים 35 € לחודש אחד); זאת בשל העובדה שחברות הביטוח ומחלקות המשטרה בשני הצדדים אינן משתפות פעולה. ראה פרטים על מעבר הקו הירוק להלן.

מכיוון שאתה צריך ביטוח רכב קפריסאי טורקית לנסוע בצפון (קפריסין (דרום) ביטוח הרכב אינו מקובל), חשוב לדעת את שעות העבודה של אנשי הביטוח במעברי הגבול. להיות נקודת המעבר העמוסה ביותר, אגיוס Dometios / Kermia / Metehan נקודת מעבר ניקוסיה מציעה את שעות המורחבת ביותר. כאן, אנשי הביטוח עובדים 7 ימים בשבוע מ 08:00 עד מאוחר בלילה בדרך כלל עד 24:00. בשאר המעברים, עובדי הביטוח עובדים בין השעות 08: 00-17: 00 7 ימים בשבוע. לעומת זאת, עובדי הקליטה בצפון ובדרום פועלים 24 שעות ביממה לאורך כל השנה. אז כל עוד יש לך ביטוח הרכב הטורקי הקפריסאי הדרכונים שלך (תעודות זהות מקובלים על אזרחי מדינות האיחוד האירופי וטורקיה) איתך, אתה יכול להיכנס צפון קפריסין (TRNC) בכל עת.

יצוין, עם זאת, כמה חברות קפריסין (דרום) השכרת רכב יכול לסרב לשכור מכונית אם הם יודעים שזה יהיה מונע צפונה. באחד המקרים המדווחים (אמנם ב -2005 או ב -2006), חברה שכורה סירבה לשחרר מכונית שהוזמנה מראש משום שלתיירים היתה כתובת מלון בצפון קפריסין.

בעת נסיעה בצפון, אחד צריך להיות זהיר מאוד על מצלמות מהירות נייחות. המצלמות לעבוד בשני הכיוונים על נתיבים בודדים ולעבוד רק בדרך אחת על נתיבים כפולים. ישנם 4 שלטי מצלמה כחולים מזהירים אותך לפני כל מצלמה ואת השלטים הם 100 מטרים זה מזה. הקנסות נע בין 50 € ל 150 € בהתאם מהירות מופרזת. כמעט כל צמתי הראשי על הכביש בין ניקוסיה ו Famagusta יש קבוע מצלמות מהירות.

ברגל
אתה יכול לעבור ברגל ברחוב לדרה בעיר העתיקה, ובמעבר לדרה פאלאס ממערב לעיר העתיקה. שני המעברים הם להולכי רגל

קטגוריותblog

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *