קפריסין

קפריסין (יוון Κύπρος, טורקית Kıbrıs,) הוא אי בים התיכון, מדרום לטורקיה. לאחר סיציליה וסרדיניה, קפריסין היא האי השלישי בגודלו בים התיכון. למרות האי הוא גיאוגרפי באסיה היא פוליטית המדינה האירופית היא חברה באיחוד האירופי.

כיוון ששני האזורים נפרדים כמעט לחלוטין מנקודת המבט של הנוסע, מאמר זה יתרכז בשטח הדרומי הנשלט על ידי הרפובליקה של קפריסין. זה לא אישור פוליטי של טענות על ידי שני הצדדים בסכסוך. לקבלת מידע נסיעות לגבי שארית האי, לקרוא את המאמר שלנו בצפון קפריסין.

הבנת
קפריסין קיבלה את עצמאותה מהממלכה המאוחדת ב -1960. על אף חוקה שהבטיחה מידה של חלוקת כוח בין הרוב הקפריסאי היוונית לבין המיעוט הקפריסאי הטורקי, שתי האוכלוסיות – עם גיבוי ממשלות יוון וטורקיה, בהתאמה בשנת 1974, עם התוצאה הסופית היא כיבוש של צפון ומזרח 40% של האי על ידי טורקיה. ב -1983 הכריזה טורקיה על עצמה "הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין". עד כה, רק טורקיה מכירה ב- TRNC, בעוד שכל הממשלות והאומות המאוחדות מכירות רק את ממשלת הרפובליקה של קפריסין על פני כל האי. האו"ם מפעיל כוח שמירת שלום אזור חיץ צר בין שתי הקבוצות האתניות הקפריסאיות. למרבה המזל, מעשי איבה פתוחים נעדרים כבר זמן מה, שכן שני הצדדים (עכשיו עם המעורבות הגוברת של האיחוד האירופי) בהדרגה באיחוד לקראת איחוד כלשהו.

אקלים
מְמוּזָג; ים תיכוני עם קיץ חם ולח, וחורף קריר ורטוב.

שטח
מישור מרכזי עם הרים צפונה ודרומה; מפוזרים אך משמעותיים לאורך החוף הדרומי.

קפריסין שירות העיתונות הבינלאומי מוכר מפות של האי כולו של קפריסין מפות אזוריות.

אזורים
קפריסין מחולקת 6 אזורים מנהליים, כל אחד בשם על ההון המנהלי שלה. מאז 1974, כל מחוז Kyrenia, רוב מחוז Famagusta, ואת החלק הצפוני של מחוז ניקוסיה נכבשים על ידי כוחות טורקית. הקהילה הקפריסאית הטורקית מנהלת את האזורים האלה. הרפובליקה של קפריסין מנהלת את המחוזות הבאים:

יוון קפריסין אזורים map.png
מחוז פמגוסטה
מחוז לרנקה
מחוז לימסול
מחוז ניקוסיה
מחוז פאפוס
בריטניה שומרת על שני שטחי חו"ל קטנים על שטח הרפובליקה של קפריסין, הנקראת אקרוטירי ודקליה, המורכבת מכמה חלקי כפרים ושני בסיסים צבאיים.

ערים
לערים הקפריסאיות יש מגוון רחב של איותים וכתבים היסטוריים, כולם בשימוש נפוץ למדי, ואשר משתנים בהתאם להקשר, בין אם זה תיירות יוונית קפריסאית, טורקית או אנגלית. הרשימה הבאה מדגישה האיות באנגלית מסורתית, כי יהיה בדרך כלל נתקל על ידי הנוסע.

ניקוסיה (גם ניקוסיה, Lefkosia "לפקוסה") – ההון מחולק
לרנקה לרנקה
לימסול Lemesos "Limasol"
פאפוס פאפוס "באף"
יעדים אחרים [לערוך]
חצי האי אקאמאס
איה נאפה – במזרח הרחוק של הרפובליקה, נחשב על ידי רבים להיות העיר המרכזית של קפריסין
הרי Troodos – האזור ההררי של Troodos מציע למבקרים מגוון של פעילויות ויעדים agrotourism יחד עם מעל 9 אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. כפרים בולטים באזור כוללים Kakopetria, Platres, Palaichori, Chandria, Spilia ועוד.
לפארה הכפר הלייס, למרגלות הרי טרודוס, עיר קטנה ומקסימה עם המון אופי, בלב קפריסין.
Protaras – אתר תיירותי בעיקר. הוא נמצא תחת סמכות מינהלית של עיריית פראלימני. יש בו מים בשמים כחולים בהירים וחופים חוליים, הידועים שבהם הוא מפרץ עץ האי.
קבל [לערוך]
תוקף מינימלי של מסמכי נסיעה
האיחוד האירופי, EEA ואזרחי שוויץ צריך רק לייצר תעודת זהות או דרכון לאומי אשר תקף עבור כל השהות שלהם בקפריסין.
כל אזרח אחר אשר נדרש לקבל אשרת כניסה (כולל אזרחות פטורות, כגון ניו זילנדים ואוסטרלים), חייב ליצור דרכון בעל תוקף של שלושה חודשים לפחות מעבר לתקופת השהייה בקפריסין.
ילדים הרשומים בדרכון הוריהם יכולים לנסוע לקפריסין עד גיל 16.
לקבלת מידע נוסף, בקר בדף אינטרנט זה של משרד החוץ של

קטגוריותblog

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *